Yageo Group T520B157M004ATE035
Capacitor; Tantalum; Cap 150 Uf; Tol 20%; Vol-rtg 4 VDC; SMT; 3528-21; Esr 35 Mohms
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group T520B157M004ATE035.
IHS
Datasheet46 páginasHace 2 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 mΩ
35 mΩ
35 mΩ
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
Introduction Date2005-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Panasonic4TPE150MAZB
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, 1411
Panasonic4TPE150MAUB
150UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 4 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Cap Tant Polymer 150uF 4VDC C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.015 Ohm 105C T/R
KYOCERA AVXTAJC157M004RNJ
Cap Tant Solid 150uF 4V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.3 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491C157K004AT
Cap Tant Solid 150uF 4V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2312
Descripciones
Descripciones de Yageo Group T520B157M004ATE035 suministradas por sus distribuidores.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
CAP, 150UF, 4V, TANT, POLYMER, CASE B; Capacitance: 150µF; Voltage Rating: 4V; Product Range: T52X KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: B; ESR: 0.035ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Op
Tantalum Capacitor, 150Uf, 4V; Capacitance:150Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):4V; Manufacturer Size Code:B; Esr:0.035Ohm; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Product Length:3.5Mm; Product Width:2.8Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T520B157M004ATE035