Yageo Group R46KN3220JBM1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group R46KN3220JBM1K.
Farnell
Datasheet19 páginasHace 3 años
Datasheet1 páginasHace 5 años
Datasheet19 páginasHace 6 años
Master Electronics
SOS electronic
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.39%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
66,306
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
15.0876 mm
15.0876 mm
15.0876 mm
Cadena de suministros
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2013-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupR463N322050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463I322050M2K
PanasonicECWFE2J224K
Yageo GroupR71PI32204030K
Epcos B32922 220nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-10%; Through Hole
Descripciones
Descripciones de Yageo Group R46KN3220JBM1K suministradas por sus distribuidores.
CAP MET FILM 0.22UF 275V X2 +/-10% PP MKP RADIAL
Cap Film Suppression X2 0.22uF 560VDC/275VAC PP 10%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 110C Bulk
Radial film capacitor 275V 220nF 10%
CAP FILM 0.22UF 10% 560VDC RAD
220nF ¡À10% 22.5mm 560V 275V 26.5mm*6mm*15.1mm
NOISE SUPPRESSION AND SAFETY CAPACITORS;
0,22 U 275V |Kemet R46KN3220JBM1K
SUPPRESSION CAP, 0.22UF, CLASS X2, RAD; Capacitance:0.22µF; Suppression Class:X2; Product Range:R46 275V Series; Voltage Rating X:275V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolera