Infineon IPA045N10N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 64A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Infineon IPA045N10N3GXKSA1.
Upverter
Datasheet9 páginasHace 15 años
IHS
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+17.75%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
InfineonIRFI4110GPBF
N CH POWER MOSFET, HEXFET, 100V, 72A, TO-220AB; Transistor Polarity:N Channel; C
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 67A, 4.5mΩ
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 60 A, 0.0049 ohm, TO-220FP, Through Hole
STMicroelectronicsSTP80NF10FP
N-Channel 100V - 0.012Ohm - 80A - TO-220FP LOW GATE CHARGE STripFET(TM) POWER MOSFET
STMicroelectronicsSTF100N10F7
N-channel 100 V, 0.0068 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220FP package
100V, N-Ch, 12.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
Descripciones
Descripciones de Infineon IPA045N10N3GXKSA1 suministradas por sus distribuidores.
39W 20V 88nC@ 10V 1N 100V 4.5m¦¸@ 10V 6.32nF@ 50V TO-220FP-3 10.65mm*4.85mm*16.15mm
Power Field-Effect Transistor, 64A I(D), 100V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
Mosfet, N-Ch, 100V, 64A, To-220Fp; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:64A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0039Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.7V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA045N10N3GXKSA1