Infineon IGW50N65H5FKSA1
Insulated Gate Bipolar Transistor, 80A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Infineon IGW50N65H5FKSA1.
IHS
Datasheet14 páginasHace 0 años
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+15.18%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Infineon IGW50N65F5FKSA1 IGBT Transistor Module, 80 A 650 V PG-TO247-3
650V DuoPack IGBT and Diode High speed switching series fifth generation
IGBT 650V 74A TO247-3 / IGBT 650 V 74 A 255 W Through Hole PG-TO247-3
STMicroelectronicsSTGW39NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 36000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N=-CH 650V 80A 268000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Descripciones
Descripciones de Infineon IGW50N65H5FKSA1 suministradas por sus distribuidores.
IGW50N65H5 Series 650 V 80 A Through Hole TRENCHSTOPTM 5 Gen IGBT - TO247-3
Infineon IGW50N65H5FKSA1 IGBT, 50 A 650 V, 3-Pin TO-247, Through Hole
TRANSISTOR, HIGH SPEED 5 IGBT, N-CHANNEL, 650V, 50A, 175C, PG-TO247-3
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 3-Pin TO-247 Tube
305W 1.65V 650V 80A TO-247 16.13mm*5.21mm*21.1mm
650 V IGBT in TO-247 package, PG-TO247-3, RoHS
Infineon SCT
TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS
IGBT TrenchStop N-Channel 650V 50A TO247
IGBT Transistors IGBT PRODUCTS
IGW50N65 - DISCRETE IGBT WITHOUT
IGBT, 650V, 50A, TO247-3; DC Collector Current: 50A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.65V; Power Dissipation Pd: 305W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 650V; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pins: 3Pins;
The 650 V, 50 A hard-switching IGBT TRENCHSTOP™ 5 in TO-247 package redefines “Best-in-class” IGBT by providing unmatched performance in terms of efficiency for hard switching applications. This family is a major breakthrough in IGBT innovation to match the market’s high efficiency demands of tomorrow.