Idec HW1E-TV4F11QD-R-24V
Emergency Stop Switch, DPST, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Idec HW1E-TV4F11QD-R-24V.
IHS
Datasheet62 páginasHace 8 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Lectro Components
element14
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-02-16
LTD Date2023-02-16
Componentes relacionados
Switch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
Descripciones
Descripciones de Idec HW1E-TV4F11QD-R-24V suministradas por sus distribuidores.
SWITCH, EMERGENCY STOP, 1NO/1NC, 600VAC;Contacts:SPDT-1NO/1NC; Switch Operation:Turn Reset; Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:10A; Illumination Color:Red; Actuator Style:Round ;
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches Emergency-Stop Illuminated 22mm PushLock-TurnRest 40mm Mushroom Red 1NO-1NC Full Voltage 24VAC/DC LED
Switch, Emergency Stop, 1No/1Nc, 600Vac; Contacto, Configuración:Spdt-1No, Spdt-Nc; Interruptor, Operación:Turn Reset; Contacto, Tensión Dc Nom:220V; Contacto, Tensión Ac Nom:600V; Contacto, Intensidad Max:10A; Ip:Ip65 |Idec HW1E-TV4F11QD-R-24V