Fastron XHBCC-101K-01
Leaded Inductor - Fixed Choke Coil 100uH 10% 1860mA Taped/Reel 800 QTY
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Fastron XHBCC-101K-01.
IHS
Datasheet1 páginasHace 3 años
Master Electronics
Burklin Elektronik
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
2,200
Authorized Distributors
3
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
240 mΩ
240 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
20 kHz
20 kHz
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2008-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descripciones
Descripciones de Fastron XHBCC-101K-01 suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
20KHz 2.5MHz 1.86A 30 100¦ÌH 240m¦¸ ¡À10% 16mm