Eaton DRQ127-1R0-R
Ind Power Shielded Wirewound 0.821uH/3.284uH 20% 100KHz Ferrite 15.5A/7.74A T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton DRQ127-1R0-R.
Master Electronics
Datasheet10 páginasHace 9 años
Datasheet12 páginasHace 12 años
Datasheet10 páginasHace 9 años
IHS
Sager Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-69.00%
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 18A 6.18mOhm DCR Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Wurth Elektronik744316100
FIXED IND 1UH 11.5A 4.75MOHM SMD / 1 µH Shielded Wirewound Inductor 11.5 A 4.75mOhm 2-SMD
Wurth Elektronik74437358010
WE-LHMI SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH IRON CORE, 1 UH
Descripciones
Descripciones de Eaton DRQ127-1R0-R suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor, Coupled, 1 uH, 2.61 Milliohm, 15.5 A, 12.5mm x 12.5mm x 8mm
821nH,3.284¦ÌH 100KHz 10.4m¦¸ 40A 15.5A ¡À20% , 12.5mm*12.5mm*8mm
Coupled Inductors 1.0uH 40A 0.0026ohms
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.