Diodes Inc. 74HCU04T14-13
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Diodes Inc. 74HCU04T14-13.
IHS
Datasheet9 páginasHace 2 años
HQonline
SHENGYU ELECTRONICS
Diodes Inc SCT
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.13%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Inverter, Schmitt Trigger
Inverter
Inverter
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
105 ns
100 ns
100 ns
Low Level Output Current
5.2 mA
5.2 mA
5.2 mA
High Level Output Current
5.2 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Quiescent Current
20 µA
2 µA
2 µA
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Diodes Inc.74HC05T14-13
74HC Series 6 V Surface Mount HEX Inverter with Open Drain Outputs - TSSOP-14
Nexperia74HC05PW,118
Buffer Inverter 74HC05 8542.39.00.01 74HC logic gate circuit 15ns @ 6V 50pF 1.1mm - 5.2mA 6V
Diodes Inc.74HC04T14-13
Diodes Inc.74LV14AT14-13
IC INVERTER SCHMITT 6CH 14TSSOP / HEX INVERTERS WITH SCHMITT TRIGGER INPUTS
Texas InstrumentsSN74LV14APWRG4
6-ch, 2-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsSN74AC04PW
HEX INVERTERS | IC INVERTER 6CH 6-INP 14TSSOP
Descripciones
Descripciones de Diodes Inc. 74HCU04T14-13 suministradas por sus distribuidores.
74HCU Series 6 V Surface Mount Unbuffered HEX Inverter - TSSOP-14
HEX 1 Input Unbuffered Inverter, 2 to 6 V, RoHS
Diodes Inc SCT
Inverter Schmitt Trigger 8542.39.00.01 74HCU Tape & Reel (TR) logic gate circuit 12ns @ 6V 50pF 1.05mm 5.2mA 5.2mA 6V
Inverter 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R
Inverter, HC/UH Series, 6-Func, 1-Input, CMOS, PDSO14
6 20uA 12ns@6V,50pF 2V~6V TSSOP-14 Inverters ROHS