Cornell Dubilier 381LX102M250K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Cornell Dubilier 381LX102M250K052.
Master Electronics
Datasheet11 páginasHace 3 años
New Yorker Electronics
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
2,179
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
199 mΩ
149 mΩ
149 mΩ
Ripple Current
2.2 A
2.84 A
2.84 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicECO-S2DA102EA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP102M200C9P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 25X50
PanasonicECO-S2DB102CA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.216 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECOS2EB102EA
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Solder Pin 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP102M250E9P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20% 105C
Cornell DubilierSLP102M180C4P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 180V 20% 105C
Descripciones
Descripciones de Cornell Dubilier 381LX102M250K052 suministradas por sus distribuidores.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 250V 20% | Cornell-Dubilier 381LX102M250K052
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 250V; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):250V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.199Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX102M250K052