Cornell Dubilier 381LQ271M400K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Cornell Dubilier 381LQ271M400K022.
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+208%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
47,453
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
675 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.22 A
1.22 A
1.22 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
32.004 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicEET-HC2W271KF
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 1190mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2S271LA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1200mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2S271EA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LQ271M450K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1230mA 2000h 105C Bulk
Descripciones
Descripciones de Cornell Dubilier 381LQ271M400K022 suministradas por sus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 270uF 400V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1220mA 2000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 400Volts 270uF 30X30 | Cornell-Dubilier 381LQ271M400K022
Aluminum Electrolytic Capacitor 270Uf, 400V, 20%, Snap-In; Capacitance:270Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LQ271M400K022