Cornell Dubilier 381LQ181M450H042
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 180uF 450 Volts 20%
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Cornell Dubilier 381LQ181M450H042.
Master Electronics
Datasheet11 páginasHace 4 años
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
2,689
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.106 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1 A
1.05 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.4942 mm
42.4942 mm
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2014-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicEET-HC2S181HA
Cap Aluminum 180uF 420V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 910mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier380LQ181M350H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 180uF 350V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ181M350H022
PanasonicEETHC2G181BA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 950mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2G181CA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 950mA 2000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LQ181M450J022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 180uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ181M450J022
Descripciones
Descripciones de Cornell Dubilier 381LQ181M450H042 suministradas por sus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
180¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 1.106¦¸@ 120Hz 2000h@ 105¡ãC 1A@ 120Hz ,D22xL42mm , 22mm*42mm
Compact, High Ripple, Snap-In Aluminum 180µF 450V
Snapmounts Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LQ181M450H042
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH