Coilcraft 1008LS-103XJLB
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 1008LS-103XJLB.
IHS
Datasheet2 páginasHace 3 años
Coilcraft Direct
Newark
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
161
Authorized Distributors
2
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
300 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.95 Ω
2.95 Ω
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Cadena de suministros
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Ind Chip Wirewound 10uH 5% 7.9MHz 31Q-Factor Ferrite 300mA 1008 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
General Purpose Inductor, 9.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 1008LS-103XJLB suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008LS AEC-Q200 10 uH 5 % 0.3 A
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008LS Series, 10 H, 5%, 1008 [2520 Metric], 60 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 10UH, 5%, 60MHZ, RF, SMD; Inductance: 10µH; Product Range: 1008LS Series; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available