Coilcraft 0805CS-821XJLB
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0805CS-821XJLB.
Coilcraft Direct
Newark
Stock
6,229
Authorized Distributors
2
Inductance
820 nH
820 nH
820 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
DC Resistance (DCR)
2.35 Ω
2.35 Ω
2.35 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Non Magnetic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.82uH 5% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.3Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 820nH 5% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0805CS-821XJLB suministradas por sus distribuidores.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.82uH 2% 25MHz 23Q-Factor Ceramic 0.18A 2.35Ohm DCR 0805 Automotive T/R
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 820 nH, 5%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 310MHz 2.35Ohm 820nH
INDUCTOR, 820NH, 5%, 310MHZ, RF, SMD; Inductance: 820nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 180mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available