Coilcraft 0603CS-1N6XJLW
Ind Chip Wirewound 1.6nH 5% 250MHz 24Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Punched Paper T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0603CS-1N6XJLW.
Coilcraft Direct
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-71.64%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
86,525
Authorized Distributors
3
Inductance
1.6 nH
1.6 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0017uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0603CS-1N6XJLW suministradas por sus distribuidores.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0016uH 5% 250MHz 24Q-Factor Ceramic 0.7A 0.03Ohm DCR 0603 Automotive T/R / Chip Inductors – 0603CS (1608)
INDUCTOR, 1.6NH, 5%, 12.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 1.6nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; ; Available until stocks are exhausted Alternative available