Broadcom HCPL-2400-300E
Optocoupler Logic-Out Three State DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD Tube
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Broadcom HCPL-2400-300E.
IHS
Datasheet15 páginasHace 18 años
element14 APAC
DigiKey
X-ON
Tendencia de 3 meses:
-21.35%
SnapEDA
Footprint
Descargar
Ultra Librarian
Componentes alternativos
Este componente
Authorized Distributors
6
Rise Time
20 ns
20 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
18 V
18 V
Output Current
25 mA
25 mA
Forward Voltage
1.3 V
1.3 V
Forward Current
10 mA
10 mA
Cadena de suministros
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1996-11-01
VO2601 Series Single Channel 5300 Vrms 50 mA Open Drain Optocoupler SMT-SMDIP-8
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
California Eastern LaboratoriesPS9505L3-E3-AX
PS9305 Series Single Ch 30 V 5 kVrms 2.5 A IGBT Photocoupler - SDIP-8
California Eastern LaboratoriesPS9587L2-V-E3-AX
Optocoupler Logic-Out DC-IN Uni-Directional 8-Pin DIP SMD Embossed T/R
Descripciones
Descripciones de Broadcom HCPL-2400-300E suministradas por sus distribuidores.
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:8mA; Output Voltage Max:5.25V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio:1000; Common Mode Voltage Vcm:300V ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SMD, 20MBD, LOGIC O/P; No. of Channels:1; Voltage, Isolation:3750V ac; Output Type:Logic Gate; Input Current:4mA; Voltage, Output Max:18V; Case Style:SMD-8; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Approval Bodies:CSA, IEC/EN/DIN EN 60747-5-2 Approved; Baud Rate Bd:20Mbaud; CMR:10kV/µs; Current, If Max:8mA; External Depth:6.35mm; External Length / Height:3.56mm; No. of Pins:8; Optocoupler Type:Logic Gate Output; Temp, Op. Max:70°C; Temp, Op. Min:0°C; Termination Type:SMD; Voltage, Supply Max:5.25V; Voltage, Supply Min:4.75V; Width, External:9.65mm; Logic Input Compatibility:TTL, STTL, LSTTL and HCMOS; Logic Output Compatibility:TTL, STTL, LSTTL and HCMOS