Bourns SRR4028-560Y
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 0.7A 0.32Ohm DCR T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns SRR4028-560Y.
IHS
Datasheet3 páginasHace 7 años
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-8.27%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
45,674
Authorized Distributors
6
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
700 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
320 mΩ
320 mΩ
Q Factor
9
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 0.72A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.85A 0.26Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 8.2Q-Factor Ferrite 0.85A 0.202Ohm DCR T/R
Descripciones
Descripciones de Bourns SRR4028-560Y suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 56uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Fixed Inductor 1919 56µH ±30% 700mA 320mΩ 13MHz 9@2.52MHz
Inductor, 56Uh, Shielded, 0.7A; Inductance:56Μh; Rms Current (Irms):700Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):410Ma; Product Range:Srr4028 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.32Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR4028-560Y