Bourns SRP5030T-100M
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns SRP5030T-100M.
JRH Electronics
Datasheet4 páginasHace 7 años
element14 APAC
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+12.56%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.061Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
Descripciones
Descripciones de Bourns SRP5030T-100M suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2220
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 2.75A, 20%; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 2.75A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.5A; Product Range: SRP5030T Series; Power Inductor Case: 5.7mm