Bourns SDR1307A-821K
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1.3Ohm DCR Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns SDR1307A-821K.
Farnell
Datasheet4 páginasHace 6 años
Newark
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
27,778
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
1.3 Ω
1.3 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Componentes relacionados
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.75A 1.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Ind 820.00 Uh 0.750 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-821K
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Descripciones
Descripciones de Bourns SDR1307A-821K suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sdr1307A Series, 820 H, 10%, Unshielded, 1.3 Ohm, 750 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1307A-821K
INDUCTOR, 820UH, 1.1A, 10%, POWER; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 750mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SDR1307A Series; Power Inductor Case: 13mm x 7mm; DC Resistance Max: 1.3ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200