Bourns MF-SM100-2-99
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 30V 80A 1.7W 0.5s 0.12Ohm SMD
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns MF-SM100-2-99.
IHS
Datasheet6 páginasHace 8 años
Electro Sonic
Newark
iiiC
Mouser
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
480 mΩ
120 mΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Tolerance
Power Rating
1.7 W
Composition
Temperature Coefficient
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2019-09-30
LTD Date2019-12-31
Componentes relacionados
Bel Fuse0ZCG0110BF2B
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 24VDC 100A 1W 0.5s 0.06Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
Bel Fuse0ZCG0110AF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 16 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 500 ms
Bel Fuse0ZCG0110CF2B
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 33 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 500 ms
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1206 (3216 Metric), PTS1206, 6 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 100 ms
Littelfuse1206L110THYR
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 8VDC 100A 0.8W 0.1s 0.04Ohm SMD Solder Pad 1206 T/R
TE ConnectivityNANOSMDC110F-2
NANOSMDC Series 1206 6 V 1.1 A PolySwitch Resettable PTC Fuse SMT
Descripciones
Descripciones de Bourns MF-SM100-2-99 suministradas por sus distribuidores.
Fuse, Ptc Reset, 30V, 1.1A, Smd; Pptc Case Style:2920 (7351 Metric); Product Range:mf-Sm Series; Voltage Rating:30Vdc; Holding Current:1.1A; Tripping Current:2.2A; Time To Trip:0.5S; Current Rating Max:80A; External Depth:3Mm Rohs Compliant: Yes
MULTIFUSE, SMD, 2A; Series:MF-SM; Thermistor Type:PTC Resettable Fuse; Voltage, Operating:30V; Holding Current:1.1A; Current, Tripping:2.2A; External Depth:3mm; External Length / Height:5.44mm; Resistance, Initial Min:0.12ohm; Resistance, Initial Max:0.48ohm; Approval Bodies:CSA and TUV Approved, UL Recognised; Case Material:Epoxy polymer; Case Style:Surface Mount; Lead Length:0.43mm; Max Current:80A; Max Pitch:7.98mm; Min Pitch:6.73mm; Power Dissipation:1.7W; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Temperature, Resistance:23°C; Temperature, Surface Tripped Max:125°C; Termination Type:SMD; Voltage Rating, AC:15V; Voltage Rating, DC:30V; Width, External:7.98mm; Width, Tab:0.71mm