Bourns CRM2512-JW-2R2ELF
2W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns CRM2512-JW-2R2ELF.
Burklin Elektronik
element14 APAC
Tendencia de 3 meses:
-12.13%
3DDescargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity3-1622820-4
Surface Mount Thick Film Resistor, 3520 Series, 2.2 ohm, 1 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-072R2L
RC Series 2512 1 W 2.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW Series 2512 2.2 Ohm ±5 % 1 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC2512JK-072RL
1W Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Bourns CRM2512-JW-2R2ELF suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Current Sense Resistors - SMD; BOURNS; CRM2512-JW-2R2ELF; 2.2 Ohm; 2512; 200 ppm/°C; 5 %
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 2.2 Ω, 2 W, ±5 %, CRM2512-JW-2R2ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 2.2ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM HIGH PWR SMNT RESISTOR 2512 CASE 2.2OHM +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRM2512 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 2W 2.2Ohm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 2.2 OHM, 2W, 5%, FULL REEL; Resistance:2.2ohm; Power Rating:2W; Resistor Case Style:2512 ^6432 Metric]; Resistance Tolerance: 5%; Product Range:CRM Series; Packaging:Tape & Reel; R
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 2.2 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.3 / Voltage Rating - DC V = 300 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 3.1 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 2512