Bourns CR0805-FX-20R5ELF
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 20.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns CR0805-FX-20R5ELF.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 páginasHace 4 años
IHS
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow.cn
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
20.5 Ω
20.5 Ω
20.5 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0805FR-0720R5L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 20.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 20.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF20R5V
Res Thick Film 0805 20.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 20.5 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0722RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Bourns CR0805-FX-20R5ELF suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 0805 20.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 20.5 Ω, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-20R5ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 20.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 20.5Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 20.5Ohm ±100ppm/C