Bourns CR0402-FX-33R2GLF
Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns CR0402-FX-33R2GLF.
JRH Electronics
Datasheet9 páginasHace 4 años
IHS
Farnell
Electro Sonic
Arrow.cn
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-4.00%
Resistance
33.2 Ω
33.2 Ω
33.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0733R2L
Res General Purpose Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 33 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 30ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0730RL
Res Thick Film 0402 30 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Bourns CR0402-FX-33R2GLF suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Res Thick Film 0402 33.2 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CR0402 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33.2Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 33.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 33.2 OHM 1%
Res, 33R2, 0.0625W, 1%, Thick Film, 0402; Resistance:33.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0402-FX-33R2GLF