Bourns 4308R-102-562LF
8-SIP Array/network Resistor 4300R 0.784LX0.085W 19.91MMX2.16MM 1W 5.6 Kohm ±100PPM/C
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4308R-102-562LF.
IHS
Datasheet3 páginasHace 6 años
Master Electronics
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Stock
21,955
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5600ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Resistors Network - Thick Film Conformal Sip Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-102-562LF
CTS Components77083512P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 5100ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77061512P
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descripciones
Descripciones de Bourns 4308R-102-562LF suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5600ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
Resistor, Iso Res N/W 4, 5.6Kohm, 2%, Sip; Resistance:5.6Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4308R-102-562LF