Bourns 4308R-102-151LF
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4308R-102-151LF.
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-2.21%
Stock
29,275
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Componentes relacionados
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, 150 ohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-102-151LF
CTS Components77083151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components770103151P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 150ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Bourns 4308R-102-151LF suministradas por sus distribuidores.
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4300R 0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm 1W 150Ohm ±100ppm/C
Resistor,150 ohms,1 W,2 %,100 V (Max.),100 ppm/ DegC | Bourns 4308R-102-151LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
4 ±2% 150Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-8-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, NETWORK, SIP, 150R; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:SIP; Resistor Terminals:Radial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)