Bourns 4308R-102-101LF
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4308R-102-101LF.
IHS
Datasheet3 páginasHace 6 años
JRH Electronics
Newark
Arrow Electronics
Jameco
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-8.56%
Stock
56,256
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Resistor Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C Isolated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 100Ohm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083101
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.32W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083101P
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descripciones
Descripciones de Bourns 4308R-102-101LF suministradas por sus distribuidores.
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4300R 0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm 1W 100Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
Res, Net, Iso, 100R, 1W, 2%, Sip; Resistance:100Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4308R-102-101LF