Bourns 4308R-102-101
8-SIP Array/network Resistor 4300R 0.784LX0.085W 19.91MMX2.16MM 1W 100 Ohm ±100PPM/C
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 4308R-102-101.
IHS
Datasheet3 páginasHace 6 años
Newark
Jameco
Sierra IC
DigiKey
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
33,989
Authorized Distributors
5
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Resistor Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C Isolated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 100Ohm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083101
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.32W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77083101P
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descripciones
Descripciones de Bourns 4308R-102-101 suministradas por sus distribuidores.
Resistor Thick Film Net 100 Ohm 2% 1 Watt ±100ppmC Isolated SIP-8 Through Hole
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
RES NET ISOLATED 100 OHM 8-SIP