Bourns 3314G-1-201E
Trimmer, Cermet, Rest 200 Ohms, SMD, 1 Turn, Pwr 0.25W, Dim 0.177INLX0.177INWX0.1INH
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 3314G-1-201E.
IHS
Datasheet7 páginasHace 2 años
_legacy Avnet
Newark
TME
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-51.77%
Stock
13,974
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TT Electronics23BR200LFTR
Cermet trimmer potentiometer, 200 Ω, 0.25 W, SMD, on top, 23BR200LFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 7.07V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
TT Electronics23AR200LFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Resistor Trimmer 200 Ohm 20% 1/4 Watt 1 Turn 2.45mm J-hook Surface Mount Embossed Tape and Reel
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
Descripciones
Descripciones de Bourns 3314G-1-201E suministradas por sus distribuidores.
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD T/R Automotive AEC-Q200
Trimpot Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:200Ohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Power Rating:250Mw; Product Length:4.5Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns 3314G-1-201E.