Bourns 3006Y-1-501LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 500ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 3006Y-1-501LF.
JRH Electronics
Datasheet2 páginasHace 6 años
Electro Sonic
TME
Master Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
27,416
Authorized Distributors
6
Resistance
500 Ω
500 Ω
500 Ω
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Trimmer, Cermet, 0.75W, 500ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
TRIMMER;CERMET;REST 500 OHMS;PCB;18 TURNS;LINEAR;PWR-RTG 0.5W;SHAFT DIA 2.5MM
Cermet trimmer potentiometer, 15 turns, 500 Ω, 0.75 W, THT, lateral, 3006P-7-501LF
TT Electronics64WR500LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.19 X 7.88mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics64XR500LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Descripciones
Descripciones de Bourns 3006Y-1-501LF suministradas por sus distribuidores.
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006Y-1-501LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer Potentiometer, 500 Ohm 15Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:500Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:15Turns; Power Rating:750Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006Y-1-501LF