Bel Fuse YNV12T05
Module DC-DC 1-OUT 0.7525V to 5.5V 5A 27.5W 5-Pin SIP
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bel Fuse YNV12T05.
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
2,393
Authorized Distributors
2
Case/Package
SMA
SMA
Number of Pins
5
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
9.6 V
9.6 V
Max Input Voltage
14 V
14 V
Output Voltage
5.5 V
5.5 V
Output Current
5 A
5 A
Output Power
27.5 W
27.5 W
Isolation Voltage
Efficiency
68 %
68 %
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-12-31
LTD Date2019-09-25
Componentes relacionados
Murata Power SolutionsOKX-T/5-D12P-C
Non-Isolated 25 W 12 V Input 0.75 to 5.5 V ADJ Output PoL DC/DC Converter
Murata Power SolutionsOKX-T/5-D12N-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.7525V to 5.5V 5A 25.5W 5-Pin SIP
Murata Power SolutionsNMF1205SC
CONV DC/DC 1W 12VIN 5V SIP SGL / Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.1A 0.5W 5-Pin SIP
Descripciones
Descripciones de Bel Fuse YNV12T05 suministradas por sus distribuidores.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 27.5W, Hybrid
Non-Isolated Dc/Dc Converters Analog Point Of Load Module (Pol)
  Features High-Density, Single-Inline Package 12 to 45 Watts
Dc/Dc Converter |Bel Power Solutions YNV12T05
DC/DC Non-Isolated 0.7525-5.5V 10A
RS APAC
DC DC CONVERTER 0.7525-5.5V 28W