APEM Q14F1CXXW24E
APEM Q14F1CXXW24E 14mm LED Panel Indicator White 24V DC Flush Chrome Bezel
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para APEM Q14F1CXXW24E.
IHS
Datasheet7 páginasHace 6 años
Master Electronics
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-11.03%
Cadena de suministros
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 24VAC/DC LMP RND RED IP65
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd Automotive 2-Pin
APEM Q14F1CXXR12E 14mm LED Panel Indicator Red 12V DC Flush Chrome Bezel
LED signal light, 24 V (DC), yellow, 4 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Descripciones
Descripciones de APEM Q14F1CXXW24E suministradas por sus distribuidores.
LED Uni-Color White Automotive 2-Pin
Single Color LED, White, Diffused
Signal light, 24 V (DC), white, 20 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1, Q14F1CXXW24E
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
LED PNL IND WHT DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, White, 3.2V; Led Color:White; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:20Mcd; Forward Voltage:3.2V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 150 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White