APEM Q14F1CXXY24E
LED signal light, 24 V (DC), yellow, 4 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para APEM Q14F1CXXY24E.
IHS
Datasheet7 páginasHace 6 años
Master Electronics
Newark
TME
Burklin Elektronik
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-5.64%
Cadena de suministros
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Descripciones
Descripciones de APEM Q14F1CXXY24E suministradas por sus distribuidores.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:4Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXY24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 4 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow