Amphenol Communications Solutions SFW30R-3STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
_legacy Avnet
Datasheet8 páginasHace 16 años
Introduction Date2009-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Amphenol Communications SolutionsSFW30R-1STAE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW23R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 23 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Easy-On FFC/FPC Connector 0.50mm Pitch V-Flip Series Vertical 4.05mm Height 22 Circuits Copper Allo
HIROSE ELECTRICFH12-22S-1SH(55)
Conn FFC/FPC Connector SKT 22 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
HIROSE ELECTRICFH12-26S-1SH(55)
FFC FPC Connectors Horizontal Mounting Angle Beige 1 mm - Pitch 26 Positions
Descripciones
FFC/FPC Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
SFW30R-3STAE1LF-SFWR | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW30R3STAE1LF
SFW30R-3STAE1LF-FFC/FPC CONN ROHS COMPLIANT: YES
FFC/FPC 30POS DOWN SIDECON SMT
PLASTIC TAPE PACKAGED 1 MM CON
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 30 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, with Cable Lock, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.