Amphenol Communications Solutions SFW30R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
_legacy Avnet
Datasheet8 páginasHace 16 años
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Amphenol Communications SolutionsSFW30R-3STAE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW23R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 23 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Easy-On FFC/FPC Connector 0.50mm Pitch V-Flip Series Vertical 4.05mm Height 22 Circuits Copper Allo
Descripciones
30 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.039 (1.00mm) Surface Mount
FFC/FPC Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 30 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.