Amphenol Aerospace MS3476L14-19P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Amphenol Aerospace MS3476L14-19P.
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+7.49%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
30,564
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
19
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
600 V
Current Rating
7.5 A
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Circular MIL Spec Connector JAM NUT RECPT PIN CRIMP 19P SZ 20
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Amphenol AerospaceMS3476W14-19P
Conn MIL-DTL-26482 Circular PIN 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal Single Port
Amphenol IndustrialPT06SE-14-19P(SR)(LC)
Circular MIL Spec Connector,Plugs Aluminum Alloy 7.5A , 61.29mm
Amphenol IndustrialPT06SE-14-19P(476)
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS3475L14-19P
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 19 POS 14-19 Size PIN Contact Cable Mount
Descripciones
Descripciones de Amphenol Aerospace MS3476L14-19P suministradas por sus distribuidores.
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Electroless Nickel Military MIL-DTL-26482Series II Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 24AWG 200C 7.5A 600V