Intel / Altera 5M80ZE64C5N
CPLD MAX® VFamily 64Macro Cells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Intel / Altera 5M80ZE64C5N.
IHS
Datasheet166 páginasHace 15 años
element14 APAC
Augswan
element14
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Malaysia, Taiwan, USA, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2011-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Intel / Altera5M40ZE64C5N
CPLD MAX® V Family 32 MacroCells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Descripciones
Descripciones de Intel / Altera 5M80ZE64C5N suministradas por sus distribuidores.
CPLD MAX® V Family 440 Macro Cells 118.3MHz 1.8V Automotive 144-Pin TQFP / IC CPLD 64MC 7.5NS 64EQFP
CPLD - Complex Programmable Logic Devices CPLD - MAX V 64 Macro 54 IOs
IC, CPLD, MAX V, 80 LE, 64EQFP; CPLD Type: FLASH; No. of Macrocells: 64; No. of I/O's: 54I/O's; Logic Case Style: QFP; No. of Pins: 64Pins; Frequency: 118.3MHz; Supply Voltage Min: 1.71V; Supply Voltage Max: 1.89V; Propagation D
CPLD, FLASH, 54 I/O, TQFP-54; CPLD Type:FLASH; No. of Macrocells:64Macrocells; No.of User I/Os:54I/O s; IC Case / Package:TQFP; No. of Pins:64Pins; Speed Grade:5; Process Technology:-; IC Mounting:Surface Mount; Qualification:- RoHS Compliant: Yes