Aero Electric MS3476W20-16P
Conn MIL-DTL-26482 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Production
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Aero Electric MS3476W20-16P.
IHS
Datasheet170 páginasHace 8 años
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+22.25%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
980
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
Cadena de suministros
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Componentes relacionados
Amphenol Sine SystemsT3400001U
Circular Connector, Circular Industrial, C091A Series, Cable Mount Plug, 6 Contacts, Solder Pin
AmphenolMS3126E10-6P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 6 POS Crimp ST Cable Mount 6 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-4106A-16S-1P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 7 POS Crimp ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-4106A-20-27P
Circular Connector, Threaded, Crimp, Circular Industrial, MIL - C - 5015 Series, Plug, 14, Pin
Circular Connector, MIL-DTL-38999 Series III, DS38999/26 Series, Straight Plug, 6 Contacts
Conn Circular PIN 12 POS Crimp ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
Descripciones
Descripciones de Aero Electric MS3476W20-16P suministradas por sus distribuidores.