3M 929850-01-36-RA
Conn, Rect, Boardmount, Pcb Socket, 36 Cont, Solder, 929 Series, 0.1" Pin-spng, Black
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para 3M 929850-01-36-RA.
Master Electronics
Datasheet3 páginasHace 12 años
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+76.98%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
46,694
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Pitch
2.54 mm
2.54 mm
2.54 mm
Number of Positions
36
Number of Rows
1
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2007-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
PCB Receptacle, Elevated Strip, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de 3M 929850-01-36-RA suministradas por sus distribuidores.
Board Connector, 36 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
CONN, RCPT, R/A,36POS, 1ROW, 2.54MM; Pitch Spacing: 2.54mm; No. of Contacts: 36Contacts; Gender: Receptacle; Product Range: 929 Series; Contact Termination Type: Through Hole; No. of Rows: 1Rows; Contact Plating: Gold Plated Co
Socket Header, 36 Position, 1Row, 2.54Mm; Rango De Producto:Serie 929; Tipo De Terminación Del Contacto:Agujero Pasante; Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:36; Espaciado, Paso:2.54Mm; Contacto, Chapado:Dorado |3M 929850-01-36-RA