Yageo Group XP10TN135H
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 8.1 A, 0.135 ohm, TO-252, Surface Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group XP10TN135H herunter.
Farnell
Datasheet8 SeitenVor 0 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.03%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group XP10TN135H, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Field-Effect Transistor, 8.1A I(D), 100V, 0.135ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N-CH, 100V, 8.1A, TO-252;
MOSFET, N-CH, 100V, 8.1A, TO-252; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:8.1A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V RoHS Compliant: Yes