Yageo Group XP10TN028YT
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 7.5 A, 0.028 ohm, PMPAK, Surface Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group XP10TN028YT herunter.
Farnell
Datasheet10 SeitenVor 0 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.58%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group XP10TN028YT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 100V, 7.5A, PMPAK;
N-CH SINGLE 100V PMPAK3X3
MOSFET, N-CH, 100V, 7.5A, PMPAK; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:7.5A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V RoHS Compliant: Yes