Yageo Group SQP500JB-330R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group SQP500JB-330R herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
3-Monats-Trend:
+7.81%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP1623793-9
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 330ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 330ohm, 40.6202V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-2176083-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 330ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-2176045-1
Yageo GroupRSF200JB-73-300R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT330R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group SQP500JB-330R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SQP Series 5 W 330 Ohms 5% 300 ppm 22 x 9.5 x 9 mm Axial Lead Cement Resistor
Axial FIXED RESISTOR SQP 0.374x 0.354Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm 5W 330Ohm 300ppm/C
RES, 330R, 5W, 350V, METAL OXIDE, AXIAL ROHS COMPLIANT: YES
Res Metal Oxide 330 Ohm 5% 5W ±300ppm/C Cement AXL Bulk
RES, 330R, 5%, 5W, METAL OXIDE, AXIAL; Resistance:330ohm; Product Range:SQP Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Oxide 4