Yageo Group RT1206DRE0710KL
250mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RT1206DRE0710KL herunter.
Future Electronics
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+62.28%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 1206 10K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206DRD0710KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206FRE0710KL
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206DR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1002V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RT1206DRE0710KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thin Film 1206 10K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RT 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10kOhm ±50ppm/C
Res, 10K, 0.5%, 0.25W, Thin Film, 1206; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT1206DRE0710KL