Yageo Group RT0805DRE076K8L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 6.8kOhm 0.5% Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RT0805DRE076K8L herunter.
Newark
3-Monats-Trend:
-37.90%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ6RBD6801V
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D6801V
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED682V
Res Thin Film 0805 6.8K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805DRD076K8L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.5% 6.8kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRD076K2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 6200ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRD076K81L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 6.81kOhm 0.5% Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RT0805DRE076K8L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 6800ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thin Film 0805 6.8K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 6.8kOhm 0.125W 1/8W
SMD Resistor 0805 6.8KΩ ±0.5% 1/8W ±50ppm/℃
Res, 6K8, 0.5%, 0.125W, Thin Film, 0805; Resistance:6.8Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0805DRE076K8L