Yageo Group RT0603DRE074K48L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 4.48kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RT0603DRE074K48L herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+16.29%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ3RBD4301V
Res Thick Film 0603 4.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD4701V
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB3D4701V
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRE0603DRE074K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 0.5% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRE0603DR-074K7L
RESISTOR, 0603, 4K7, 0,5%
Yageo GroupRT0603DRD074K7L
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RT0603DRE074K48L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thin Film 0603 4.48K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 4480ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 4.48kOhm 0.5% Paper T/R
RT Series 0603 0.1 W 4.48 kOhm ±0.5% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
Res, 4K48, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:4.48Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE074K48L