Yageo Group RT0402BRD0782K5L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 82500ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RT0402BRD0782K5L herunter.
Upverter
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-98.97%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA-2AEB8252X
Res Thin Film 0402 82.5K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB753X
Res Thin Film 0402 75K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA2AEB823X
Res Thin Film 0402 82K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RT0402BRD0782K5L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 82.5kOhm ±25ppm/C
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 82.5K ohm .1% 25ppm
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
RES, 82K5, 0.063W, 50V, THIN FILM, 0402;
Res, 82K5, 0.1%, 0.063W, Thin Film, 0402; Resistance:82.5Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0402BRD0782K5L