Yageo Group RL1206FR-070R062L
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 62mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RL1206FR-070R062L herunter.
3-Monats-Trend:
-0.24%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
RES LOW RESISTANCE 1206 0.062 OHM 1/4W 1% SMD
250mW Thick Film Resistors ±5% 68mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP2-2176056-0
Res Thick Film 1206 0.062 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.062 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Foil 1206 0.068 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 56mOhm 1% Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RL1206FR-070R062L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 1206 62mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.062ohm, 0.1245V, 1% +/-Tol, 1000ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, R062, 0.25W, 1206, Thick Film; Resistance:0.062Ohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.1Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL1206FR-070R062L