Yageo Group RC2512FK-072R2L
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2512FK-072R2L herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
Upverter
TME
element14 APAC
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+25.86%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity3-1622820-4
Surface Mount Thick Film Resistor, 3520 Series, 2.2 ohm, 1 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-072R2L
RC Series 2512 1 W 2.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2512FK-072RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2512FK-072R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 2512 1 W 2.2 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 2.2 OHM 1% 1W 2512 / 2.2 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RC 0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 2.2 Ohms 1 W 2512 1%
SMD Resistor 2512 2.2Ω ±1% 1W ±200ppm/℃
RESISTOR, 2512 1% 2R2; Product Range:YAGEO (PHYCOMP) - RC Series GENERAL PURPOSE CHIP Resistor; Resistance:2.2ohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistor Element Material:Thick ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 2512 1% 2R2; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:0.55mm; External Length / Height:6.35mm; External Width:3.1mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2512; Reel Quantity:4000; Series:PRC221; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:200V