Yageo Group RC2010JK-0724RL
RC Series 2010 0.75 W 24 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010JK-0724RL herunter.
Newark
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 24 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ240U
Res Thkflm 2010 24 Ohm 5% 3/4W 200Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-12ZYJ240U
Res Thick Film 2010 24 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupAC2010FK-0724RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 24ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ220U
Res Thick Film 2010 22 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 22 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010JK-0724RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 24Ohm 5% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 24ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 24Ohm ±100ppm/C
Res, 24R, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:24Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-0724RL