Yageo Group RC1218FK-072R2L
Res Thick Film 1218 2.2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1218FK-072R2L herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-19.61%
Introduction Date2004-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 1218 2.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1218JK-072R2L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1218 2.2Ohm 5% Emboss T/R
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
Yageo GroupAC1218FK-072RL
Res Thick Film 1218 2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Epoxy Wide Terminal SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 2Ohm ±200ppm/C
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1218FK-072R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
RC Series 1218 1 W 2.2 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Thick Film Resistors - SMD 2.2 Ohms 1 W 1218 (Reversed) 1%
Res, 2R2, 1%, 1W, Thick Film, 1218; Resistance:2.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:1218 Wide [3246 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC1218FK-072R2L