Yageo Group RC1206JR-0756ML
RC Series 1206 56 MOhm 0.25 W ±5 % ±300 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1206JR-0756ML herunter.
IHS
3-Monats-Trend:
+161%
Introduction Date2009-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1206JR-0756ML, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1206 56MOhm 5% Paper T/R
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 56MOhm ±300ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 56000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 56 MOhms 250 mW 1206 5%