Yageo Group RC0805JR-0739ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±300ppm/℃ ±5% 39MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC0805JR-0739ML herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
HQonline
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+88.71%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC0805JR-0739ML, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0805 39M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD T/R
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±300ppm/C 39MOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 39000000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, 39MOHM, 125mW, 5%; Resistance:39Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Series:RC0805; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, HRC11 0805 39M; Resistance:39Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.55mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0805; Series:HRC; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:150V; Voltage Rating V DC:150V